Dyt. Güneş Aksüs

12 Ağustos 1982 ‘de Aydın’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi’ nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Bitirme tezini “Panik Atak ve Beslenme” üzerine, bitirme seminerini “Zayıflama İlaçları” üzerine hazırladı.

 

Üniversite eğitimini takiben İzmir’e yerleşti. İzmir’de özel bir Estetik Merkezin’de kilo yönetimi birimini kurdu. Aynı zamanda diyaliz merkezin’de böbrek hastalarında beslenme ve tüp bebek merkezin’de hamilelerde beslenme üzerine çalışmalarına devam etti.

 

2006-2011 tarihleri arasında İstanbul’da Yaşasın Hayat! Kliniği’nde metabolik sendrom, diyabet, insülin direnci, polikistikover sendromu (PCOS) ve kilo kontrolü üzerine yoğunlaşarak çalımalarını sürdürdü. Beraberinde Hürriyet Gazetesi’nde 3 yıl köşe yazarlığı yaptı ve çeşitli dergilerde kilo kontrolü ile ilgili yazıları yayımlandı.

 

2009 yılında 9 ay boyunca, editörlüğünü kendi yaptığı Sağlıklı Beslenme ve Diyet dergisini çıkardı. Yaşasın Yemek , Kolay Diyet kitapların’da konuk yazar olarak bulundu.

 

2010 Yılında yaptığı en güzel eseri oğlu ‘Sanat’ını’ dünyaya getirdi.

 

2011 yılında eşi, hayat arkadaşı ve meslektaşı Dyt.Seren AKSÜS ile diyetaktif’i kurdu.

Burada bireysel (çeşitli yaş grupları, hamile, obezite, diyabet, metabolic sendrom, insulin direnci, poiikistikover sendrom (PCOS)) ve kurumsal beslenme danışmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

 

2011 Yılında diyet yapmaktan bıkanlar için moral veren, kilo kaybederken sizi sıkmadan keyifle zayıflamanızı destekleyen kitabı ´Bana Diyet De-me!´ yi çıkardı.

2011 yılında Radyo D’de Türkiye’nin ilk de tek Diyet programı ‘Keyifli Diyet’ yapmaya başladı.

2012 yılında Women’s Health dergisinde ve Anne Bebek dergisinde köşe yazarlığına başladı.

2013 yılında Habertürk Gazetesi köşe yazarı oldu. ‘Keyifli Diyet’ isimli köşesinde haftada 2-3 gün yazıları yayımlanıyor.

2014 yılında ikinci kitabı ‘Güneş’le Kaçamak Diyeti’  Doğan Kitap’tan çıktı.

2016 yılıında üçüncü kitabı ‘Çocuğum Ne Yesin?’ yine Doğan Kitap’tan çıktı ve üç hafta içinde üçüncü baskısı çıkan kitap anne babalar tarafında çok ilgi görüyor.

2017 yılında Sanat’ın kardeşi , ikinci oğluş ‘Hayat’ dünyaya geldi.

Şu anda da sürekli yazmaya, konuşmaya, eğitimler vermeye, fotoğraf çekmeye  ve mesleğine Nişantaşı’ndaki iş yerinde devam ediyor.

Kişisel Verilerin Korunması | Gizlilik Ve Çerez Politikası | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi | Cayma ve İade Hakkı