Prof. Dr. Halil Coşkun

Tıp öğrenimini 1987-2004 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyarak tamamladı. 

Genel cerrahi uzmanlığını "Morbid Obezite Tedavisinde Ayarlanabilir Silikon Mide Bandı Uygulaması" başlıklı teziyle İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda tamamlayarak 2000 yılında genel cerrahi uzmanı oldu.

Hamburg'da (Almanya) European Surgical Institute'de (1999) ileri düzey Laparoskopik Cerrahi Eğitimi - Brüksel'de (Belçika)Laparoskopik Ayaralanabilir Silikon Mide Bandı Eğitimi (2000)

İhtisas yıllarında Hamburg, Almanya'daki European Surgical Institute'de (1999) ileri düzey Laparoskopik Cerrahi Eğitim Programı'na katıldı. Uzmanlığı takiben obezite cerrahisindeki deneyimini artırmak için Brüksel'de Hopital Universitaire St Pierre'de "Laparoscopic Adjustable Silicone Gastric Banding" eğitim sertifika programına katılarak başarıyla tamamladı (2001). 2003 yılında Lyon'da (Fransa) "Laparoskopik MID-Band" Eğitim sertifika programına katılarak tamamladı.

Genel cerrahi uzmanlığını takiben obezite cerrahisindeki deneyimleri (120'nin üzerinde uluslararası ve ulusal bilimsel makale)

İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Obezite cerrahisi ile ilgili dünyanın en iyi dergisi olarak kabul edilen Obesity Surgery'de orjinal klinik prospektif-retrospektif çalışmaları, deneysel çalışmaları, vaka takdimleri ve editöre mektupları yayınlandı. Bu çalışmalarına yüksek düzeyde atıflarda bulunuldu.

Cleveland Clinic Faundation, Ohio, USA (2004)

2004 yılında Cleveland Clinic Foundation (ABD) Endokrin Cerrahisi ve Minimal İnvaziv Cerrahi Departmanı'nda Observer Fellow olarak Prof. Allan Siperstein ile çalışmalarda bulundu.

Prof. Karl Miller ile Laparoskopik Gastrik Bypass ve Gastrik Band Ameliyatları (2006)

2006 yılında obezite cerrahisinde dünyanın sayılı otörlerinden biri olarak kabul edilen Prof. Karl Miller'ın düzenlediği eğitim programına Avusturya, Salzburg Obezite Akademisi'nde katılarak başarıyla tamamladı.

Prof. Philip Schauer ile Cleveland Clinic Bariatric Surgery va Metabolic Institute'de Fellow olarak çalışmalar (2007)

2007 yılında American Society of Bariatric Surgery (ASBS) Başkanı olan Prof. Philip Schauer ve Cleveland Clinic Cerrahi Endoskopi Direktörü Asist. Prof. Biphand Chand ile Laparoskopik Gastrik Bypass, Laparoskopik Gastrik Banding (Mide Bandı), Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) ve ameliyat sonrası endoskopik değerlendirmeler ve invaziv girişimler konusunda çalışmalarda bulundu.

Metabolic Surgery Master Class Program katılımı (2009-2010)

 

2010 yılında Paris, Fransa'da Metabolik Cerrahi (Tip 2 Diyabetin Cerrahi Tedavisi) master class programına katılarak bu alandaki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Francesco Rubino ile Weill Cornel Medical Collage'da Diyabet Cerrahisi Merkezinde Çalışmalar (2012)

2012 yılında NewYork Presbyterian Hospital, Weill Cornell Medical Collage'da Prof. Dr. Francesco Rubino ile diyabet cerrahisi ve bu konudaki güncel gelişmeler hakkında çalışmalarda bulundu.

Prof. Tomasz Rogula ile Cleveland Clinic Bariatric Surgery va Metabolic Institute'de Robotik Bariatrik Cerrahi Eğitim ve Uygulama Çalışmaları (2014)

2014 yılında Cleveland Clinic Bariatric Surgery va Metabolic Institute'de Prof. Tomasz Rogula ile birlikte Robotik Bariatrik Cerrahi alanında çalışmalarda bulundu.

Çalışma Hayatı

Dr. Coşkun 2009 yılında Üniversitelerarası Kurul Sınavı'nda başarılı olarak genel cerrahi doçenliği unvanı aldı. 2016 yılında profesör oldu.

2010-2015 yılları arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda kurucu öğretim üyesi olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında Sanko Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kısmi zamanlı öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarda bulundu.

Prof. Coşkun (2018-Devam) halen Bezmialem Vakıf Üniversitesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Koordinatörlüğünü yürütmekte, aktif olarak ameliyat ve polikliniklerine devam etmektedir. Ayrıca part-time olarak kurucusu olduğu BariatrikLab Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezinde özel hastalarına görmekte ve çalışmalarına devam etmektedir.

Aktif üyelikleri

- International Fedaration for the Surgical Obesity and Metabolic Disorders (IFSO)

- American Society for Bariatric and Metabolic Surgery (ASMBS)

- The Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES)

- Türk Obezite Cerrahi Derneği (TOSS)

 

Kişisel Verilerin Korunması | Gizlilik Ve Çerez Politikası | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi | Cayma ve İade Hakkı