Uzm. Dyt.&Psk. Pırıl Şenol DURU

22 Haziran 1991 yılında Mersin’de, profesyonel sporcu bir ailenin küçük kızı olarak dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğretimimi ODTÜ Koleji ve TED Mersin Koleji’nde tamamladım.

 

 

Yeditepe Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü burslu kazanarak, çok sevdiğim mesleğimin ilk adımlarını attım. 2012 yılında, exchange öğrenci olarak gittiğim HAW Hamburg-Almanya’da Yeme Davranışı alanında, 2010 ve 2013 yıllarıında Chicago ve Florida-Amerika’da ise Sporcu Beslenmesi, Egzersiz Fizyolojisi ve Sağlıklı Besin Hazırlama ile ilgili eğitimlerimi tamamladım. Daha sonra, yine başarı burslu ile Yeditepe Üniversite’sinde, Çift Anabilim Dalı Programı ile , Psikoloji Bölümü’nü tamamladım ve hem Diyetisyen hem de Psikolog olarak , Yüksek Onur Derecesiyle mezun oldum.

 

Akademiye duyduğum büyük sevgi, saygı ve inandığım gereklilikle halen eğitimime, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Egzersizde Beslenme ve Metabolizma Ana Bilim Dalı´nda Doktora yaparak devam etmekteyim.

 

İstanbul’da Özel Göztepe Hastane’sinde çalışırken, aynı zamanda iki farklı spor salonunda  Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı verdim. Daha sonra yüksek lisansımı yine Yeditepe Üniversitesi’nde Klinik Beslenme alanında tamamladım ve bu sırada Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’yla birlikte Stay Well Kliniği’nde Yönetici Diyetisyen ve Wellness Manager olarak çalıştım. Psikoloji alanında ise Evrimsel Psikoloji temelli eğitimler aldım. Son olarak Bilkent Holding’de, Sports International’da yine Sporcu Beslenmesi ve Kilo Denetimi Danışmanlığı yaptım.

 

 2013 yılından beri bire bir Beslenme ve Hayat Kalitesi Yönetimi Danışmanlığı hizmeti veriyorum. İstanbul, Karaman ve Mersin’de dönemsel olarak yüz yüze, PIRILLA-Online Danışmanlık Hizmetleri sayesinde de, sürekli olarak, Türkiye’nin ve Dünya’nın bir çok yerindeki bireylere ulaşabilmiş oluyorum.

 

Bunun yanı sıra, şirketlere Kurumsal Beslenme ve Hayat Kalitesi Yönetimi Danışmanlığı desteği sağlıyorum. Çözüm ortaklarım olan spor eğitmenleri, psikologlar, şefler ile takım çalışması içinde,  düzenli olarak, verdiğim danışmanlığın ana fikrini yansıtabilecek kısa süreli  ‘’İyi Yaşam’’ eventleri ve seminerleri düzenliyorum. 2015 yılından beri de Womens Health dergisinde köşe yazarlığı yapıyorum.

 

Eski bir milli basketbolcu olarak sporun ve aktif yaşamın önemin ve sağlıklı olmanın verdiği mutluluğa inanıyorum. 

 

Yaşadığımız hayatı en sağlıklı, mutlu ve huzurlu şekilde geçirmek için mesleki anlamdaki bilgi ve donanımlarımla elimden gelenin en iyisini ulaşabildiğim herkesle paylaşmayı çok seviyorum.

 

Kişisel Verilerin Korunması | Gizlilik Ve Çerez Politikası | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi | Cayma ve İade Hakkı